قوانین برگشت کالا:

طبق ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی در هر معامله از راه دور مصرف‌کننده باید حداقل هفت روز کاری، وقت ‌برای انصراف (‌حق انصراف) از خرید خود بدون تحمل جریمه یا ارائه دلیل داشته باشد.‌

تنها هزینه تحمیلی بر مصرف‌کننده، هزینه بازپس فرستادن کالا خواهد بود . (هزینه باز پس فرستادن کالا تنها در صورت انصراف از خرید بدون معیوبی کالا می باشد در موارد غیر که متعاقبا اعلام خواهد شد هزینه آن نیز بر عهده شرکت سیب کالا خواهد بود.)

شروع اعمال حق انصراف به ترتیب زیر خواهد بود :

الف) درصورت فروش كالا، از تاریخ تسلیم كالا به مصرف‌کننده و درصورت فروش خدمات، از روز انعقاد 

 

توجه 1:

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها، هولوگرامها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد،
بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.
(حداکثر تا هفت روز ، باید انصراف خود را به واحد پیگیری سفارش سیب کالا  شماره واتساپ 09012954836 اطلاع دهد).
–بعد از ثبت سفارش، اگر مشتری از خرید خود منصرف شود باید هر چه سریع تر (کمتر از 2 ساعت) به واحد پیگیری سفارش سیب کالا ( شماره شماره واتساپ 09012954836 ) اطلاع  دهد.

توجه 2:

طبق ماده 41 قانون تجارت الکترونیکی تأمین كننده می تواند كالا یا خدمات مشابه آنچه را كه به مصرف‌کننده وعده كرده تحویل یا ارائه نماید مشروط بر آن كه قبل از معامله یا درحین انجام معامله آن را اعلام كرده باشد .

توجه 3:

در موارد زیر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا باید به واحد خدمات پس از فروش سیب کالا اطلاع داده شود تا مشمول مرجوعی کالا شود.

1- آسیب دیدگی در اثر حمل و نقل، ایجاد شده باشد.


 در صورت تایید، شرکت حمل کننده مسئولیت جبران خسارت را خواهد پذیرفت. عودت زمانی صورت می گیرد  که کارتن بسته بندی کالا و همه هولوگرامها به صورت قبل موجود باشد و هیچ گونه آسیبی به آن وارد نشده باشد در غیر این صورت امکان عودت وجود ندارد.

2- آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.


 عودت زمانی صورت می گیرد که کارتن بسته بندی کالا به صورت قبل موجود باشد و هیچ گونه آسیبی به آن
وارد نشده باشد در غیر این صورت امکان عودت وجود ندارد.

3- اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد .


 وجود مغایرت برمبنای مشخصات کالا و مشخصات فنی ثبت شده در وب سایت است. ممکن است عکس درظاهر دارای تفاوتی اندک با کالای  اصلی  باشد. اگر تشخیص مغایرت از روی بسته بندی امکان پذیر است از باز کردن بسته خودداری شود.

توجه 4:

در موارد زیر طی 7 روز پس از دریافت کالا باید به واحد خدمات پس از فروش سیب کالا اطلاع داده شود تا مشمول مرجوعی کالا شود.

1- اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.


 عودت زمانی صورت می گیرد که کارتن بسته بندی کالا و همه هولوگرامها  به صورت قبل موجود باشد و هیچ گونه آسیبی به آن وارد نشده باشد در غیر این صورت امکان عودت وجود ندارد.
** این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا، مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت  با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

2-اگر مشتری بعد از دریافت کالا از خرید خود منصرف شود .


 هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها، همه هولوگرامها   و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از  کالا استفاده نشده باشد. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.

توجه 5:

امکان عودت کالاهایی که قیمت آنها تابع نوسانات بازار است، حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد از تکمیل سفارش می باشد .

نحوه بازپس فرستادن کالا:
لطفاً قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش سیب کالا تماس گرفته شود.
– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته‌بندی و هولوگرامها به همراه کالای اصلی ارسال شود.
– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
 – برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز پس کرایه اقدام کنید .در صورتی که برخی از شهرها پست پیشتاز را نمی پذیرند، رسید پستی را برای ما ارسال کنید.
– هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.
بسته خود را به آدرس زیر ارسال نمائید .
تهران- خیابان جمهوری – پاساژ ایرانیان – طبقه اول – پلاک 44